Akinek nem volt elég ideje végigolvasni a III. Ózdi Triatlon beszámolóját, vagy nem volt kedve végigböngészni a tömérdek mennyiségű képet, annak ezzel a fotó összeállítással szeretnénk felidézni a versenyen történteket.
A fotókat ezúton is köszönjük Kovács Gyulának és Kajdi Szabolcsnak!
Jó képnézegetést!
Indul a nap! A délelőtti futamok versenyzőinek 9:50-ig be kellett depózniuk
Az I. és II. korcsoport versenyzőinek engedélyezett volt a rendezői segítség
Miután mindenki elhelyezte felszerelését a depóban, irány a medence és kezdődhet a verseny
Izgalommal teli másodpercek a rajt előtt
A duda megszólalása után megkezdődik a tülekedés
Jó a tempó
Úszás után jöhet a bringázás
A 1,5km teljesítése után kötelező a bringáról lepattanni a leszállást jelző vonalnál
Bringa a depóban, mehet az utolsó szám, a futás
Közben már a III. korcsoportosok is készülnek a rajtra
Nagy létszámú a mezőny, így pofozkodásban itt sincs hiány
Fej fej mellett haladnak a fiúk
Szoros a mezőny, egyre többen kezdik meg a 3,6km hosszú kört
A III. korcsoportos fiúknál Taraczközi Gergő a Fiedler SE kiválósága fejezi be a kerékpáros számot
Országúti bringa vs. Mountainbike! Szaka Dorka még MTB bringájával is tudta tartani a lépést
A szülők a kerítést tépve izgulnak a csemetékért
Egy teljes kör várt a tó körül a III. korcsoportosokra
A hajdúböszörményi Tekergők SE színeiben Sánta Ármin Konrád győzedelmeskedett
Mögötte a szintén Tekergős, Molnár Róbert érkezett
Taraczközi Gergő (Elit kategória III. hely) nagy csatában Honos Csengével (Elit kat. I. helyezett) az utolsó métereken
A IV. korcsoport női győztese Molnár Sára (Tekergők SE) fut a depóba
A legjobbak ezeket a kupákat emelhették a magasba
Az I. korcsoportos fiúk dobogója így alakult
A III. korosztály dobogójának harmadik helyére Szaka Dorka állhatott fel
A IV. korcsoportos fiúk dobogójának legelső fokán Pap Tamás,másodikon: Balogh Milán, harmadikon: Vaczkó Gábor
A 13 és 14 órai rajtok versenyei:
12:20-tól már a V., VI. VII. VIII. korosztály és a váltók depózhattak be
Bemelegítésre bőven volt idő
Hamarosan rajt
Egész gyorsan kialakultak az erőviszonyok a medencében
A leghamarabb Fegyveres Máté (Tekergők SE) hagyta el a medencét
Majd szép sorjában a többiek is
Az ózdi Küzdők váltójából ifj. Albert Csaba siet a váltózónába
A szintén a Küzdők csapatát erősítő és nem mellesleg a verseny egyik főszervezője Vanczák Attila is beállt egy 2,6km-es futásra
A váltók között a MI és a Black Danger csapatai nagy meccsben voltak a helyezésekért
Végül a váltók abszolút versenyét az Ózdi Tűzoltóság csapata nyerte toronymagasan
A lányoknál viszont az igazán picikből összeálló Tri-Martfű vitte el a pálmát
A VIII. korcsoport dobogósai: I. Pelbárt Zoltán (Egri Triatlon Club) II. Szabolcs Géza, III. Repka Sándor (Sri Chinmay Maraton Team)
Kiss Bettina (Tekergők SE), Lefort Mercédesz (Martfűi ÚTK) és Salamon Vanda (Debreceni DSC-SI) az V. korcsoport elit dobogóján
Közben a VI. és VII. korosztály várja, hogy elrajtoljanak az 1-25-5km-re
54 felnőtt versenyző csapata a vizet a 33,1/3-os medencében
Az első métereken keményen ment a helyezkedés
A kerékpározást a két TVK-Malis Balogh és Lehmann Bence kezdte meg
Majd a 25km során nem tudtak egymással mit kezdeni
A Fiedler SE edzője Nagy-Mengyi Péter is szorgalmasan rótta a köröket
Deme Szabi a Teknőc Futó Club színeiben megnyerte az amatőr futamot
A két ÓKE-s Kovács István és Frölich Tamás jó tempót diktáltak, miután összezártak
A verseny főbírója Nagy Alpár felügyeli a verseny menetét
A nőknél Dr. Pécsi Annamária nyerte a III. Ózdi Triatlon Versenyt
A futásról Balogh Bence (TVK-MALI) érkezett elsőként ezzel megnyerve a III. Ózdi Triatlon Versenyt
Egy perccel lemaradva a szintén TVK-s Lehmann Bence érkezett a második helyen
A dobogó a debreceni színeket képviselő Hadházi Mátéval lett teljes
A versenyszervezés mellett Vitális István versenyzőként is részt vett a hazai versenyen, majd a rögtön riportalannyá vált
A Fiedler SE edzőjét Nagy-Mengyi Pétert nehéz lesz letaszítani a legnépszerűbb versenyzők dobogójáról
A VI. korcsoport dobogóján: I. Balog B. (TVK-MALI), III. Lehmann Bence (TVK-MALI), III. Hadházi Máté (Debreceni SC)
A nők abszolút versenyét Dr. Pécsi Annamária (FTC) nyerte Baksza Anita (Dunakeszi) és Őry Eszter (Budapest) előtt
Az elit VII. korcsoport dobogóján: I. Szűcs Rajmund (TVK-Mali), II. Molnár Zsolt (Bátorfi Agria KTK), III. Kovács István (Ózdi Kerékpáros Egyesület)
Az amatőrök versenyét a Tekncős Deme Szabolcs nyerte Kárpáti Attila (Miskolc-Freeriderz SC) és Horváth Zsolt (Budaörsi TKE) előtt
Egy sikeres nap után a szervezők boldogan álltak fel a dobogóra!