Negyven éremmel tértek haza Palócföldről a Fiedler SE versenyzői – képgalériával

Az elmúlt hétvégén nem csak kézilabdázóink és kerékpárosaink voltak eredményesek Palócföldön, hanem a Fiedler SE ifjú úszó titánjai is, akik a salgótarjáni Kiss Géza Emlékversenyen szerepeltek a vasárnapi napon.

bbblbbbr

(A képeket köszönjük, Bártfainé Balogh Anitának)

Az elsőként 2006-ban megrendezésre kerülő versennyel a szervezők a Nógrád megyei Pálfalván született úszó olimpikonra való megemlékezés mellett célul tűzték ki, hogy az északi régióban minél szélesebb körben megismertessék az úszósportot. Emellett fontosnak tartják az északi településeken működő úszóegyesületekkel való kapcsolatok kialakítását és a jelenlegiek megőrzését, ápolását, így ennek megfelelően az idei versenyre is  két ország, 11 egyesület 140 versenyzőjének lett leadva nevezése. A tavaszi és őszi fordulós megmérettetésen nyugodtan állíthatjuk, hogy az ózdi úszók vitték el a “pálmát” és a meghirdetett 11 versenyszámban összesen 40 érmet szereztek, amiből nem kevesebb, mint 16 aranyérem lett. Külön nem szerettünk volna most senkit sem kiemelni, mert mindenki nagyszerűen teljesített, de a szervezők ezt még is megtették helyettünk, így a legeredményesebb versenyzőnek járó különdíjat, a négy aranyérmet szerző Sződi Zsolt vehette át.