Futószalagon szállítják az érmeket a Fiedler SE úszói

Eseménydúsan telik az év utolsó hónapja az ózdi Fiedler SE úszóinak, hiszen már több hete tartó versenyterhelésnek vannak kitéve az úszópalánták, akik a pénteki és a szombati napon is az Egri Úszó Klub által rendezett Pro Agria Emlékversenyen szálltak medencébe.

bbblbbbr

A nagy hagyományokra visszatekintő verseny nemzetközire bővült, hiszen szlovák, ukrán és román úszók is tiszteletüket tették a Bitskey Aladár Uszodában, így 4 ország, 24 egyesület és 330 versenyző részvételével zajlott le a cikluszáróként is elnevezett megmérettetés. A szervezők majd minden korosztály számára és összesen 30 versenyszámban biztosítottak versenyzési lehetőséget, ám mielőtt még rajtkőre szólították a versenyzőket, egy megemlékezést tartottak az egri úszó nagyságokról, valamint dr. Székely Ferencről a Heves Megyei Úszó- és Vízilabda Szövetség elnökéről. Az ünnepélyes megnyitó után a versenyzőké lett a főszerep, akik között 15 Fiedleres úszó is megtalálható volt. A Nagy-Mengyi Péter és Schifter Tamás által felkészített ózdi úszópalánták nagyszerű formában érkeztek a versenyre és ezúttal is hozták a “kötelezőt”, aminek végül 34 érem lett a vége, amiből 15 arannyal gyarapították az egyesület éremtáblázatát.  A legtöbb érmet Sződi Zsolt és Taraczközi Gergő szállította, akik hét versenyszámban is felállhattak a dobogóra valamelyik fokára, de Csépányi Dalma, Csobod Amina, Elek Bernadett, Elek Liliána, Forgács Bence, Gyöngyösi Bianka és Szaka Dorka is többször felállhatott a dobogóra.