Fábián Norbert a X.Mészkőember hegyi időfutam győztese

Április 21-én vasárnap Vácott rendezték meg immáron X. alkalommal a Mészkőember elnevezésű egyenkénti indítású hegyi időfutamot. A közel 300 induló fél perces időközönként vágott neki az 5km hosszú igen kemény hegymenetnek.

Egyre jobban forogna Norbi lábai

Egyre jobban forognak Norbi lábai, ami az eredményén is meglátszik

Az időjárás is kedvezett a benevezett versenyzőknek, így kellemes tavaszi napsütésben teljesíthették a versenytávot. Az út meredeksége mellett még egy nehezítő körülmény volt, ami nem más volt, mint a változó széljárás! Azt már tudjuk, hogy a kerékpárosoknak általában szembe szokott fújni, így ez a verseny folyamán sem volt másképp. :) Az Ózdi Kerékpáros Egyesületből három fő Barna Richárd, Fábián Norbert és Gyárfás Gergely utazott el a versenyre, hogy legyűrjék a Naszály 5km-es szerpentinjét. Norbi ezt a futamot megelőzően már két időfutamon a Békás Kupán és a Stop Cukrászdán is rajthoz állt (mindkét verseny az országúti kupasorozat futama), hogy a kevésbé jól sikerült tél után minél hamarabb formába lendüljön a számára kedvező további időfutamokra. Szerencsére már beköszöntött a jó idő, így a jobb körülmények között végzett edzésmunka kezdi meghozni az eredményét, ami a mai nap ténylegesen meg is mutatkozott és 10 perc 46 másodperces idővel abszolút elsőként zárta a versenyt, ezzel megszerezve idei első győzelmét! A 2010-es pályacsúcsától még ugyan 31 másodperccel elmaradt, ám közel másfél év kihagyás után ez nagyon biztató időeredmény a jövőre tekintve. A másik két ÓKE versenyző Gergely és Richárd még csak most ismerkednek a kerékpáros versenysporttal, ám ők is nagyszerűen helyt álltak és kategóriájuk 31. valamint 54. helyét szerezték meg.