Egyre jobb formába az ÓKE kerekese

Az elmúlt hétvégén újabb egyenkénti indításu időfutamra került sor az országúti kerékpáros Magyar Kupasorozatban. Ezúttal Pétfürdőn a XIII. Péti Nagydíjon állt rajhoz az a 145 fő, akik beneveztek a versenyre. Köztük az Ózdi Kerékpáros Egyesület versenyzője Fábián Norbi is, aki az elmúlt két kupafutamon elért eredményei alapján az összetett versenyben a második helyet foglalja el az Elit1-es kategóriában.

Az összetett dobogó a cél

A Pétfürdő – Csákány híd – Ősi – Berhida – Pétfürdő útvonalon kijelölt sík, de annál szelesebb pályán 21km-t kellett teljesíteniük a versenyzőknek.  Az Elit1-es kategória győztese a szintén Borsod megyei Fejes Gábor lett, aki 26:32-es idővel és 47,49-es átlaggal toronymagasan nyerte az abszolút versenyt! A Norbi által végzett egyre keményebb edzések kezdik meghozni gyümölcsüket, aminek köszönhetően Norbi egyre jobb formába lendül és így egyre közelebb a dobogóhoz, ami jelen esetben a Békás Kupán és a Stop Cukrászdán elért 5. helyezései után itt a 4. helyet jelentette, ám ezúttal csak 4! másodperccel  lemaradva a harmadik helyről. Az ÓKE bringásai a hét folyamán több versenyen is rajthoz állnak. Az országútisok szerdán a Balmazújvárosban megrendezésre kerülő 22. König Trade Balmaz GP-n, ami szintén egy 20km-es időfutam lesz, valamint szombaton a 6. Intersport Tour de Tisza-tó országúti mezőnyversenyen. A hegyikerekesek a Buda Maratonon és Szlovákiában a BBB-Vlko Hron maratonon állnak rajthoz.

Norbi versenybeszámolója hamarosan olvasható oldalunkon.