“Futás a Nőkért”

Nőnap alkalmából rendezték meg március 8-án délután a “Futás a Nőkért” elnevezésű futóversenyt. A mezőny a Civil ház előtti Európa-térről rajtolt, majd 1800m megtétele után érkezett vissza. A szervezők három rajtban indították a mezőnyt, így külön rajtoltak az általános és a középiskolások, majd végül a felnőttek. Minden kategória 30-35 fő körüli indulói létszámot jegyzett, ami első alkalomra igen jónak mondható. A rajtvonalnál egy teljes rajjal (6fővel) felsorakozott és futottak a Hölgyekért városunk Tűzoltó csapata is. Közülük került ki az abszolút győztes is Fábián Norbert őrmester személyében.

A verseny megálmodói (balról jobbra) Bertáné Várnai Ilona, Miksztai Pál, Monspart Sarolta (MOB alelnök) Papné Szalka Magdolna

A verseny meghívott vendége volt Monspart Sarolta, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke, a MOB szabadidősport-tagozatának elnöke, aki így értékelte ez a sportos kezdeményezést.

– Ez egy alulról, a civilektől jövő kezdeményezés, melynek lényege, hogy a férfiak, a fiúk fussanak a nőkért, a leányokért. Mindez az egyedi ötlet Ózdról jött, ahol nehezebb a lakosság helyzete az országos átlagnál. Csak nőknek szóló futóverseny, legalább 20 éve, többféle támogató segítségével volt már, van is és lesz is. Csak férfiak, fiúk futottak Ózd utcáin, ráadásul a nőkért, ez nagy nap volt! – mondta Monspart Sarolta, aki a verseny után egy fórum keretében válaszolt a feltett kérdésekre.

A sportdélutánt Riz Gábor országgyűlési képviselő nyitotta meg, majd a rendezvényt Fürjes Pál polgármester zárta.