Szó szerint állták a sarat az I. Terepfutó Hétvége résztvevői – sok sok fotóval és letölthető eredménylistákkal

Eső áztatta pályán kellett futniuk a Bíben-völgyben a XVIII. OTP Ózdi Hegyi Futóversenyre benevezett atlétáknak. Az idei viadal a terep-félmaratoni országos bajnokságnak is a része lett, így az érdeklődők a hazai élmezőnyhöz tartozó versenyzőket is láthatták a pályán. A kategóriák legjobbjai mellett a szervezők az „örökös bajnokokat” is megjutalmazták az eredményhirdetéskor.

A 11,4km-en a leggyorsabb a salgótarjáni Csontos László volt, aki 44:15-ös idővel teljesítette a távot

A Terepfutó Hétvége második napján a felnőttek mellett az óvodások játszották a főszerepet a Vadvirág Vendéglő szomszédságában kialakított pályán. A legkisebbek 300 métert futottak végig, célba érkezéskor plüss állatokat és narancsot kaptak jutalmul a versenyt szervező Teknőc Futó Club tagjaitól.
A 21 és a 11,4 kilométeres távra benevezettek együttesen rajtoltak el Kormos József zászlójának jelére. A pálya nyomvonala az elmúlt években megszokottak szerint alakult ebben az esztendőben is, ami azt jelentette, hogy a hosszabbik távot választóknak Borsodszentgyörgy határában volt a visszafordító jelzés. A férfiak mezőnyében a salgótarjáni Csontos László érkezett be elsőként a célba, 45 percen belül teljesítve a 11,4 kilométert.

– Elég gyakran vagyok sérült mostanában, ezért meglepett ez az eredmény. Nagyon tetszett a pálya vonalvezetése, elbírható emelkedők voltak benne, éppen ezért sikerült jó iramot futnom rajta és a hajrára még a tartalékaimat is mozgósítani tudtam – mondta Csontos László a Zenit SE Salgótarján versenyzője.

A hölgyeknél szintén salgótarjáni siker született 11,4 kilométeren. Vágvölgyi Ildikó, aki 59 perc 57 másodperc alatt teljesítette a távot, így összegzett: Ez a legszebb pálya, amin eddig életemben futottam. Azt azonban nem mondhatom, hogy őszinte volt a mosolyom a célba érkezéskor, mert egy kisebb sérüléssel bajlódom hetek óta és ez az utolsó métereken már nagyon éreztette hatását.

A hosszabbik távon Papp Gergely érte el a legjobb időeredményt. A „terepfutas.hu” színeit képviselő versenyző 1 óra 20 perc 24 másodperc alatt futotta le a 21 kilométert. A fiatal atléta sikere kisebb meglepetést okozott a versenybírók körében, mert közel öt perccel volt gyorsabb az országos bajnokság értékelésébe beleszámító versenyzőknél.

Papp Gergely a Terepfutás.hu versenyzője így fogalmazott: Egy hónap múlva a Dolomitokban lesz egy verseny, így a mai napot az arra való felkészülésnek tekintettem. Az eső miatt nagyon igénybe vett a pálya, egy-két szakasz nagyon csúszkálós volt, oda kellett figyelni, nehogy elessek valahol.

A hölgyeknél fővárosi siker született 21 kilométeren. Merényi Tímea valamivel több, mint másfél órát futott az Ózd környéki dombokon, de így is több mint 8 perccel előzte meg a második helyen célba érő riválisát.

– Kicsit nehéz volt a terep, de élveztem. Szeretem az ilyen hegyi futásokat. A lejtőkön nagyon oda kellett figyelni, mert az eső miatt csúszós lett a talaj – értékelt Merényi Tímea a Bp. Honvéd atlétája.

A Teknőc Futó Club elnöke elégedetten vonta meg a verseny mérlegét az eredményhirdetést követő percekben. Kormos József szerint a viadal színvonala olyan volt, amilyennek eltervezték és ismét jó hírét vitte városunknak.

A szombati Diákverseny beszámolója a kibővített fotóalbummal és teljes eredménylistával megtekinthető itt!

Női         1. Nyilas Zsuzsanna – Miskolc

Férfi       1. Papp Gergely – Terepfutás.hu/Miskolc /Tóth Gyula ózdi olimpikon, többszörös magyar bajnok atléta emlékére alapított emlékplakettet kapta a 21 km leggyorsabban teljesítő versenyzője/

Női         35-45 év között: Pribéli Ildikó – Hajsza SE/Hajdúszoboszló

45-55 év között: Németh Mária – Miskolci Futóklub

Férfi       40-50 év között: Góré Attila – Miskolc

50-60 év között: Harsányi Zsolt – Nyékládháza

Legidősebb női induló serlege: Fülkorn Andrea – Nagykovácsi

Legidősebb férfi induló serlege: Lövei János – HSE/Heves

Örökös Bajnokok (ugyanazon távon legalább háromszor diadalmaskodtak a verseny 18 éves története során):