Tizenegy éremmel hangoltak az OB-ra a Fiedler SE úszói

Az elmúlt hétvégén újra versenykörülmények között szálltak vízbe a Fiedler SE úszói, hiszen gőzerővel készülnek a július elején esedékes országos bajnokságra.

parafa kupa

Kiváló helyszín a gyöngyösi Városi Strandfürdő

Június 22-én a gyöngyösi Parafa Úszó Klub szervezésében került lebonyolításra a határokon is átívelő meghívásos nemzetközi úszóverseny, amelynek helyszínéül a Gyöngyös Városi Strandfürdő 50m-es és 10 pályás medencéje szolgált. A versenyre 26 egyesület 320 versenyzője adta le nevezését, akik között ott szerepelt a Fiedler SE növendékeinek neve is. Az igencsak nagy létszámú és erős mezőnybe az ózdi fiatalok ezúttal sem okoztak csalódást és 11 érmet szereztek a különböző számokban.

A fiúk között 50m háton és gyorson szerzett két aranyérmével Sződi Zsolt, még a lányoknál 100m mellen elért első helyezésével Elek Liliána lett a legeredményesebb ózdi úszó, ám rajtuk kívül szintén felállhatott a dobogó legfelső fokára a 100m-es pillangó számban induló Elek Roland és Forgács Bence, aki 50m mellen elért aranya mellé még begyűjtött egy ezüstérmet az 50m-es hátúszásban is. Szintén két-két ezüstéremmel járult hozzá a Fiedleres sikerekhez Gyöngyösi Bianka aki a 2005-ös lányok 50m-es hát és mellúszás számában állhatott fel a dobogó második fokára, valamint a legkomolyabb erőket felvonultató 2001-es fiúk mezőnyében rajtkőre álló Taraczközi Gergő 100m háton és gyorson is a második legjobbnak bizonyult! Az 1996-os lányok korcsoportjában Kovács Eszter a 100m-es hátúszás számában elért ezüstérmével lett teljes az ózdi dobogós eredménylista.