Győzelemmel zárta a 2. fordulót a Lóci DSE NBII-es női kézilabda csapata! A juniorok is szórták a gólokat

Jól kezdte a Lóci DSE felnőtt csapata első hazai NBII-es mérkőzését a Derecskei KKSE ellen. Már az első félidő első pillanataiban magához ragadta az irányítást a hazai csapat, amit 1-2 gólos különbséggel  egészen a 9. percig meg is tartott, de ekkor egy öt perces “rövidzárlat” következtében a vendégcsapat fordítani tudott és átvette a vezetést.

noi kezi2

Jó irányt vett a Lóci DSE

Szerencsére gyorsan helyreállt a rend és elkezdett ismét jól működni a Lóci nyitott védekezése, amivel sokszor tudták a Derecske játékosait becsapdázni és gyakori hibázásra kényszeríteni. Az előző mérkőzéshez képest nem csak a mezőnyjáték, hanem a kapus teljesítmény is nagyot javult, ami szintén kellett a jó szerepléshez.

Barta Zsolt a Lóci DSE edzője így látta az első félidőt: – Az első játékrész első harmadáig irányításunk alatt tartottuk a játékot, ám ezt követően jött egy hullámvölgy amiből kellett legalább 5 perc, hogy talpra álljunk. Miután ez megtörtént a félidő hajrájára újra magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, melynek meg is lett az eredménye. A 26. perctől egy 4:1-es szériával a szünetre újra nálunk lett az előny. (13-12)

A második félidőben felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni. A Lóci DSE többször is megszerezte a vezetést, de az ellenfélnek mindig sikerült egyenlíteni, ami igazán izgalmassá tette a mérkőzést. Majd a 21. percben a labdaszerzések által három góllal elhúzott a Lóci, aztán egy három perces gólszünet következett. A végjátékban a labda eladások borzolták a kedélyeket, de egy gólt sikerült megtartani az előnyből és 27-26-os győzelmet könyvelhetett el a Lóci DSE.

Lóci DSE – Derecskei KKSE 27-26

Barta Zsolt így összegezte a látottakat: – Első hazai NBII-es mérkőzésünkön a kilátogató közönséget sikerült egy izgalmas összecsapással megajándékozni, aki megtekintette a mérkőzést jól szórakozhatott.

A hazai csapatból ki kell emelni Jakab Zsófia (8 gól), Tóth Ágnes (7 gól) és a 13 éves Vámos Petra (7 gól) teljesítményét.

A harmadik fordulóban október 6-án a tabella 10. helyén álló DVSC III csapatához utazik vendégszereplésre a Lóci DSE.

NBII. Észak-kelet Női junior bajnoki mérkőzés

Már a mérkőzés elején lehetett látni, hogy nem egy súlycsoportban van a két csapat, pedig a hazaiknál a 99-2000 születésű lányok játszották végig a mérkőzést. Egy 5:0 szériával kezdet a csapat és a 16. percre már 10:3-at mutatott az eredményjelző a Lóci DSE-nek. Az ellenfél nem tudott mit kezdeni a Lóci nyitott védekezésével, aminek köszönhetően sok labdát eladtak, melyekből könnyű gólokat lőttek a Lóci játékosai. A félidő végére elhúzott a hazai csapat és 9 gólos előnnyel várhatták a folytatást.

Vámos Petráék a második félidőt ott kezdték, ahol az elsőt abbahagyták, így hamarosan 10 gólos különbség lett a két csapat között. Többször sikerült 4-5 gólos szériát kialakítani, esélyt sem adva ezzel az ellenfélnek. A 26. percre kialakult a legnagyobb gólkülönbség, amely a végéig meg is maradt.

A sok jó teljesítmény mellett ki kell emelni Flaskó Lilian kapusteljesítményét, Vass Virág (8 gól), Vámos Petra (7 gól), Fodor Zsófia (4 gól) Mihalkó Anna (4 gól) támadásban és védekezésben nyújtott teljesítményét.

Lóci DSE- Derecske KK 33:22 (18:9)

Forrás: Lóci DSE