Idénynyitó versenyt rendezett az ÓVSE asztalitenisz szakosztálya

Szeptember 21-én szombaton délután, az Árpád Vezér úti iskola tornatermében rendezett idénynyitó városi asztalitenisz versenyt az ÓVSE, ahol Ózd és vonzáskörzetéből minden korosztály képviselője jelen volt. A legfiatalabb versenyző 10 éves, a legidősebb 66 éves volt az 57 fős mezőnyben.

A Fükő Zoltán - Kovács Attila páros nem kis meglepetést okozott a fiataloknak

A Fükő Zoltán – Kovács Attila páros nem kis meglepetést okozott az NBIII-as játékosoknak

A verseny amatőr és igazolt (NB-s bajnokságban versenyzők) kategóriában került megrendezésre. A megmérettetés több versenyszámban kiélezett csatákat hozott. Az igazolt férfiak egyéni versenyszámban Oláh Krisztián kiélezett csatában szerezte meg az elsőséget (3:2).  Jellemző volt a döntő fordulatosságára, hogy Molnár Dániel ellen 1:7-ről sikerült nyernie a mindent eldöntő ötödik szettben! Egyéni győzelme nem lepett meg senkit, hiszen a verseny egyik fő esélyes volt a ranglista helyezése alapján. Az igazolt férfiak páros száma viszont bomba meglepetéssel zárult.

Az egyéni versenyben a képen látható Oláh Krisztián és Molnár Dániel vívott izgalmas mérkőzést az egyéni döntőben

Az egyéni versenyben a képen látható Oláh Krisztián és Molnár Dániel vívott izgalmas mérkőzést az elsőségért

Az elmúlt évben még a megyei bajnokságban játszó,- és azt megnyerő – Fűkő ZoltánKovács Attila páros, előbb a magasabban rangsorolt (NB III-as bajnokságban edződő) Tóth László Danczinger Milán (Arló SE) párost verte 3:2 arányban az elődöntőben, majd a döntőben a „top favorit” NB II-es Oláh Krisztián Lövey Ádám párost is sikerült legyőzniük kiélezett 3:2-es meccsen!